Haber

Göçmen kaçakçılığı çetesine operasyon: 5 tutuklama

Göçmen kaçakçılığı çetesine operasyon: 5 tutuklama

Çetenin dikkat çekmemek için araçlarını bir araç kiralama şirketi aracılığıyla kayıt altına aldığı ve bu araçlarla göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlendi.

KONYA – Konya’da göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 5 şüpheli tutuklanırken, yabancı uyruklu 32 kaçak göçmen hakkında sınır ötesi işlem başlatıldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Endeavor ile Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığı yapan bir çeteyi tespit etti. Yabancı uyruklu kişilerden oluşan çetenin dikkat çekmemek için araçlarını bir araç kiralama şirketi aracılığıyla kayıt altına aldığını ve bu araçlarla göçmen kaçakçılığı yapıldığını tespit eden polis ekipleri soruşturma başlattı. 11 Ocak Perşembe günü Konya ve İzmir’de eş zamanlı düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerle birlikte 32 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı. Gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 1’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalanan 32 yabancı kaçak göçmen hakkında sınır dışı işlemler başlatıldı.

haber-uzundere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu