Haber

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Çankırı-Ankara etabı başladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı çerçevesinde düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Çankırı-Ankara etabı başladı.

Cumhuriyetin kuruluş adımlarının atıldığı Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünde 1 Ağustos’ta başlayan 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Yarışı, Amasya, Havza, Samsun ve Çorum’un ardından Çankırı-Ankara etabıyla devam etti. Çankırı Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak bisikletçiler, eski TBMM binası önünde son bulacak.

Çankırı-Ankara etabında kavurucu güneş altında 175 kilometre bisiklet sürecek sporcular, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan aldıkları Türk bayrağını TBMM’ye teslim edecek.

“Bize emanet edilen cumhuriyet yolunda yaptık”

Bisiklet turunun 5. etabı olan Çankırı’da konuşan Federasyon Başkan Yardımcısı Bahattin Akyön, “Bu tur Sivas’tan milli bir heyecan ve aşkla yola çıktı. Milli duygularla geçmiş ve geleceğe köprü olarak bize emanet.Doğru yaptık” dedi.

“Bisiklet turuna ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz”

784 kilometre bisiklet süren bisikletçilere teşekkür eden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüne hitap eden bisiklet türünü ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 100 yıl önce İstiklal Yolu’nun istiklal yolundaki bir parçası, “Yakında 175 kilometre pedal çevirecek olan sporcularımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır etkinliklerin hem ilimizde hem de ülkemizde devam etmesini temenni ediyorum. İnşallah bu 100.yıla yakışır bir şekilde bu yılı yeniden canlandıracağız” dedi. – ÇANKIRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu