Haber

50 öğretmenin görev aldığı ‘Benim Adım Öğretmen’ klibi büyük beğeni topladı

50 öğretmenin misyon aldığı ‘Benim Adım Öğretmen’ klibi büyük beğeni topladı

BİTLİS Bitlis’te görev yapan 50 öğretmenin görev aldığı “Benim Adım Öğretmen” video klibi, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Bitlis’te misyon yapan 50 öğretmenin, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kendilerine emanet edilen öğrencilere her manada rol model olmak maksadıyla hazırladıkları görüntü toplumsal medyada viral oldu. Bitlis Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Öğretmenler Günü aktiflikleri çerçevesinde Bitlis merkez olmak üzere farklı ilçe ve köy okulları, halk eğitim merkezi, köy ömür merkezi ve özel eğitim merkezinde vazife yapan 50 öğretmen ile yaklaşık 100 öğrenci klip çekti.

Çekimlerinin 15 gün sürdüğü “Benim Adım Öğretmen” isimli klibin senaristliği, direktörlüğü ve seslendirmesini Feyzullah Ensari İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rukiye Tunç yaptı. Çekimlerin tamamlanmasının akabinde montajı yapılan görüntü, internet ortamında paylaşılarak kısa müddette çok sayıda beğeni topladı. 4 yıldır Bitlis’te görev yapan Feyzullah Ensari İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rukiye Tunç, “24 Kasım Öğretmenler Günü’ne yönelik bir farkındalık görüntüsü çektik. Görüntüde yaklaşık 50 öğretmenimize yer verdik. Köy okullarından vilayet ve ilçe merkezindeki okullarımıza kadar birçok okulumuza gittik. Köy öğretmenlerimiz ve bütün branştan öğretmenlerimize ve tüm eğitim öğretim ortamına yer vermeye çalıştık. Kilometrelerce uzaktan kendisine emanet edilen evlatlara, anne baba olmaya gelen ve eğitimi teoriden pratiğe aktarıp yaparak yaşayarak öğretme metodunu benimseyen tüm öğretmenlerimiz ismine onların eğitim öğretim ortamlarına değinmeye çalıştık. Öğretmen-öğrenci, öğretmen-öğretmen ve öğretmen-veli bağlantısını görüntümüze katmaya çalıştık” dedi.

Videonun kısa sürede sosyal medyada büyük beğeni topladığını dile getiren Tunç, “Videoda 100’den fazla öğrencimiz yer almakta ve15 gün sürdü. Bu görüntüde emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, idarecilerimize ve bu fırsatı bize sağlayan Bitlis Valiliğine ve Bitlis Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Fedakar öğretmenlerimize değindiğimiz bu görüntü toplumsal medyada çok hoş yankı buldu. Çok hoş geri dönütler aldık. Emeğimize değdiğini düşünüyorum. O yüzden çok keyifli hissediyorum kendimi” ifadelerini kullandı. Videoda öğretmenlerin fedakarlığının anlatıldığını ifade eden Matematik Öğretmeni Yağmur Coşkun da, “Rukiye Tunç Hocamızın Bitlis Valiliği ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla öğretmenlerimizin fedakarlıklarını anlattığı görüntüyü köy köy oluşturduğuna şahit oldum. Burada öğretmenlerimizin ne kadar fedakarca çalıştıklarını görmekteyiz. Hocamıza ve tüm katılan öğretmenlerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Videonun hem bölge hem de öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Feyzullah Ensari İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sümeyye Tabak ise “Okulumuz bünyesinde çalışan Rukiye Tunç Hoca’mızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’yle ilgili hazırlamış olduğu görüntüden ötürü emeklerine teşekkür ederiz. Biz yönetimimiz ve öğrencilerimizle birlikte hocamızın belirlemiş olduğu görüntüde yer aldık. Toplumsal medyadan olumlu geri dönütler aldık. Bu görüntü hem bölgemiz için hem de öğrencilerimiz için bir fırsat oluşturdu” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu