Haber

ABD Temsilciler Meclisi’nden Demokrat Milletvekili Schiff hakkında ‘kınama’ kararı

Cumhuriyetçi Milletvekili Anna Paulina Luna’nın ABD Temsilciler Meclisi’ne sunduğu kararda, Milletvekili Schiff’in “Trump’ın 2016 başkanlık seçimlerini etkilemek için Rusya ile anlaşma yaptığı iddiası hakkında yalan söyleyerek devlet kurumlarını ve Amerikan halkını yanıltmakla” kınanması talep edildi. lehine seçim” tasarısı oylandı.

Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu yasa tasarısı 209 ‘hayır’ oya karşılık 213 ‘evet’ oyu aldı.

Daha önce Temsilciler Meclisi İstihbarat Daimi Komitesi Lideri olarak görev yapan Schiff, Rusya’nın Trump’a yönelik soruşturmasının kökenlerini inceleyen Özel Danışman John Durham’ın “ABD Adalet Bakanlığı ve FBI başarısız oldu” değerlendirmesine atıfta bulundu. Soruşturmanın yürütülmesine ilişkin görevlerini yerine getirmek”. Yalan söyleyerek Komite’yi, Kongre’yi ve Amerikan halkını kasten kandırdığı belirtiliyor.

Tasarıda görevini kötüye kullandığı belirtilen Schiff’in de Etik Kurul tarafından soruşturulması isteniyor.

ABD Kongresi’nde, görevlerini kötüye kullandığı düşünülen milletvekilleri, bir tür disiplin cezası olarak alenen kınanabilir.

Benzer bir karar en son 2021’de sosyal medya hesabında Demokrat Milletvekili Alexandra Occazio Cortez’i öldürdüğünü gösteren animasyonlu bir görsel paylaşan Cumhuriyetçi milletvekili Paul Gosar hakkında verilmişti.

haberhacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu