Haber

Albaraka Türk Teminat Mektubu İşlemlerini Dijitale Taşıdı!

Albaraka Türk Teminat Mektubu Süreçlerini Dijitale Taşıdı!

Türkiye’nin ilk iştirak bankası Albaraka Türk, Teminat Mektubu uygulamalarını dijital ortama taşıyarak müşterilerine kolaylık sağlıyor. Müşterilerine kurumsal internet bankacılığı üzerinden Kamu İhale Geçici ve Kamu TOKİ İhale Geçici Teminat Mektubu başvurusu yapma olanağı sağlayan banka, bu uygulamayla kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

 

Albaraka Türk, bankacılık sektöründe kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda banka, teminat mektubunun başvuru sürecinden muhatabına teslimine kadar tüm aşamaların kurumsal internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda gerçekleştirilmesine olanak tanıyan yeni hizmetini duyurdu. Jet Teminat Mektubu adı altında hayata geçirilen bu ayrıcalıkla süreçler hızla tamamlanıyor ve zamandan tasarruf ediliyor.

Jet Teminat Mektubu çalışması aynı zamanda Albaraka Türk’ün Teminat Mektubu süreçlerinde kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla geliştirdiği bir hizmet olarak da öne çıkıyor. Hukuki ehliyete sahip tüm müşterilerin rahatlıkla faydalanabileceği bu hizmet ile iş dünyasının dijital dönüşümü destekleniyor ve uzun evrak işlerine hızlı çözüm sunuluyor.

Jet Teminat Mektubu ile ilgili açıklamalarda bulunulması Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Serhan Akyıldız, yeni hizmetleriyle ilgili şunları söyledi:

“Yaşadığımız dünya Her geçen gün daha dijital hale gelirken, her zaman dijital ortamın kolaylıklarını hizmetlerimize entegre etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yeni hizmetimiz Jet Teminat Mektubu ile teminat mektubunun başvuru aşamasından muhatabına gönderim aşamasına kadar olan sürecini dijital ortama taşıyarak kullanıcı dostu bir deneyim sunuyoruz. “Kamu İhalesi Süreksiz ve Kamu TOKİ İhale Süreksiz yazıları için şu anda sadece Türk lirası cinsinden başvuruları kabul ediyoruz ancak ileride bu projeyi daha kapsamlı hale getirmeyi planlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu