Haber

Anaokulunda Çocuğa Şiddet İddiası: 2 Öğretmen İşten Çıkarıldı

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde aileler, özel bir anaokulunda çocuklara yönelik şiddet uygulandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, anaokulundaki 2 öğretmen görevden alındı.

Anne, kızının ellerini kurdele ile bağlayıp uyutması üzerine şüphelendi.

Olay, Temmuz ayında Kapaklı’da Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde meydana geldi. Anne EE, kızı DE’nin ellerini arkasından kurdele ile bağlayıp uyutmasından şüphelenmeye başladı. Annesi bunu neden yaptığını sorduğunda DE, öğretmenlerinin anaokulunda uyumayan çocukları uyutmak için bağladıklarını söyledi. Bunun üzerine EE, bağlayan öğretmenlerin isimlerini kızından öğrenerek diğer velilerle iletişime geçti. EE, 250 öğrencisi olan kreş yönetimi ile görüşmek istedi. Olumlu bir talep alamayan veliler, bu yılın haziran, temmuz ve ağustos ayı güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesini istedi. Bu talebi kabul etmeyen kreş yönetimi, 7 çocuğun kreşle bağlantısını keserek ailelerine e-posta ile durumu bildirdi.

Savcılık kamera kayıtlarına el koyarak incelemeye aldı.

Anne ve babanın suç duyurusunda bulunması üzerine Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcılık kamera kayıtlarına el koyarak incelemeye aldı. Manzaralarda öğretmen çocuğu yere fırlattı, bazı çocukları itti, üstünü değiştirirken sert davrandı, öğretmen çocuğu yere sert oturttu, çocukların yattığı yatakları taşırken kafasına vurdu, ağlayan çocuk, bezle masayı zorla sildi, ellerine ve yüzlerine vurdular.

İşte o görüntüler ⬇️

“Söz konusu öğretmenlerimiz işten atıldı.”

Görüntülerin incelenmesinin ardından 7 veli, öğretmenler, SM ve BY ile kreş yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili soruşturması sürerken, anaokulu yönetimi olayın duyulmasının ardından 2 öğretmeni görevden aldı. Anaokulundan velilerin cep telefonlarına gönderilen mesajlarda, ‘Sevgili ebeveynler. Görüntüleri üzüntüyle izledik. Söz konusu öğretmenlerimizin işine son verilmiştir. Hukuki süreç başlamıştır, üst yönetim tarafından detaylı açıklama yapılacaktır.söylendi.

İlgili kişiler hakkında gerekli idari işlemlerin yapılacağını ve hukuki sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna arz ederiz.”

ÇOSB yönetiminden de yazılı açıklama geldi. Bölge müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren Özel ÇOBS Kreş ve Gündüz Bakımevi ile ilgili basında yer alan görüntüler hakkında açıklama yapma gereği duyulduğunu belirten, “Görüntülerdeki konu yargıya intikal etmiş olup, söz konusu çalışanlar bölge müdürlüğümüz tarafından işlerine son verilmiş ve idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir. Anaokulumuzdaki diğer çocuk ve anne babaların etkilenmemesi için büyük bir titizlikle ilgilendiğimiz konu ile ilgili kişiler hakkında gerekli idari işlemlerin yapılacağını ve yargının takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz. işlem.ifadeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu