Haber

Atama Kararları Yayınlandı.

11 bakanlık ve ordunun atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Oyuncu Tamer Karadağlı; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğradığı dönemde Erzurum Valisi olan Okay Memiş, Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığına atandı.

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları ile 11 bakanlığa 145 genel müdür atandı.

Atamaların bakanlıklara göre dağılımı şöyle:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 9, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 4, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 19, Dışişleri Bakanlığı 37, İçişleri Bakanlığı 4, Kültür ve Turizm Bakanlığı 14, Milli Eğitim Bakanlığı 12, Milli Savunma Bakanlığı 7, Tarım ve Orman Bakanlığı 17, Ticaret Bakanlığı 18, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 4.

Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığına Erzurum Valisi Okay Memiş atandı. Vali Memiş dün yayınlanan Valilik Kararnamesi ile görevden alındı. Vali Memiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğradığı dönemde Erzurum Valisi olarak görev yapıyordu. AFAD Lideri Yunus Sezer, dün Vali Kararnamesi ile Edirne Valiliği’ne atandı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne oyuncu Tamer Karadağlı getirildi. Karadağlı, önceki gün Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ile bir araya geldi. Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz’dı.

Kalkınma Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Raci Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığına atandı. İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne Samet Güneş atandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü görevine Volkan Keyifli Coşkun atandı.

TOKİ Başkanlığı’na Ömer Bulut, İller Bankası Genel Müdürlüğü’ne Recep Türk getirildi. Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ve Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mehmet Akif Balta katıldı.

AFAD Başkan Yardımcısı Uğur Sezer ve SGK Başkan Yardımcısı Oğuzhan Tekin görevden alındı.

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarında da atamalar yapıldı. Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral İrfan Özsert’e, Yeni Ege Ordu Komutanlığı’na Orgeneral Kemal, 3’üncü Ordu Komutanlığı’na Korgeneral Veli Tarakçı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Levent Ergün, 2’nci Ordu Komutanlığı’na Korgeneral Metin Tokel Ordu Komutanlığı; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na Koramiral İbrahim Özdem Koçer, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’na Tümamiral Rafet Oktar atandı.

haber-kagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu