Haber

Başkan Deveci: “Yaralar iyileşene kadar dayanışmaya devam”

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, deprem bölgesinden Atakum’a 4 binden fazla ailenin geldiğini belirterek, “Bu yara iyileşene kadar insanların ihtiyaçlarını karşılamaya ve dayanışmaya devam edelim” dedi.

Kahramanmaraş’ta tüm ülkeyi derinden sarsan iki büyük depremin ardından depremzede aileleri dayanışmasıyla tüm ülkeye örnek olan Atakum’a gelmeye devam ediyor. Atakum’da 4 bini aşkın ailenin evlere ve yurtlara yerleştirildiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kentteki depremzedelerin ihtiyaçları için dayanışmanın sürdüğünü söyledi. Başkan Deveci, tüm Samsunluları Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi (PAYMER) ve AtaMarket Gıda Bankası’na destek olmaya davet etti.

“İhtiyaç listesi günlük olarak yayınlanıyor”

Atakum Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı Kardeş Konut Projesi hakkında bilgi veren Önder Deveci, “Ev sahibi olan Atakumlular, evlerini depremzedelere açmak için bize başvuruyor. Kira ve aidatlarla ilgili kısımları halletmeye çalışıyoruz. Ev sahipleri ile protokol imzalıyoruz. Ardından ailenin diğer ihtiyaçlarını takip ediyoruz” “Bazı müteahhitlerin satmadığı veya satmayacağı boş konutları var. Mobilyaya büyük ihtiyaç var. Biri çekyat, diğeri yatak getiriyor. Şu ana kadar engellenmedik ama bu sayının artması halinde sorun yaşayacağımız açık. Bu vesileyle Samsun halkına bir davet daha yapayım. Bu yara bir anda iyileşmeyecek.” Bu nedenle dayanışma ve yardımlaşma anlayışımızı ertelemeyelim. Bu yara iyileşene kadar insanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edelim. Bir kişinin iki çift çorapla dünyaya gelmesiyle bu ülke kuruldu. Sakarya’da askere bir çift.Biz çok zor durumda değiliz ama o anlayışa ihtiyacımız var.250 civarında depremzedelerin ihtiyaçları için çağrı geliyor.Sosyal medya hesaplarımızda her gün ihtiyaç listesi yayınlıyoruz. hem deprem bölgesi, hem de Atakum’a gelen depremzedeler.Vatandaşlarımız dayanaklarını AtaMarket Gıda Bankası ve PAYMER’e iletebilirler.” – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu