Haber

“Belediyeciliğin hafızası” internette yayında

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından yayınlanan asırlık İller ve Belediyeler Dergisi’nin arşiv sayıları artık e-dergi formatında. 1945 yılından bu yana kesintisiz olarak okuyucularıyla buluşan dergi, arşiv fotoğrafları ve yerel yönetimler için yazılar içermektedir.

Bir diğer anlamlı çalışma ise dünyanın en eski yerel yönetim kuruluşları arasında yer alan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından gerçekleştirildi. Birlik tarafından 1945 yılından bu yana aralıksız olarak yayınlanan ve “belediyeler hafızası” niteliğindeki İller ve Belediyeler Dergisi’nin arşiv sayıları dijital ortama aktarılarak okuyucu ve araştırmacıların beğenisine sunulmuştur. Toplu konutlardan imar planlarına, altyapı yatırımlarından tarihi yapıların onarım projelerine yerel yönetimlerin hizmet alanına giren birçok konuda içerik barındıran dergide tarihe ışık tutacak arşiv fotoğrafları da bulunuyor.

SERBEST ERİŞİM

1945 yılında yayın hayatına başlayan ve ilk sayısı Ekim ayında yayınlanan İller ve Belediyeler Dergisi’nin arşiv sayıları e-dergi formatında da okunabilmektedir. Derginin ilk sayılarına erişim için herhangi bir kayıt gerekmemekle birlikte, araştırmacılara ve okuyuculara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Türkiye Belediyeler Birliği resmi internet sitesinde yayınlanan tüm dergilere. https://www.tbb.gov.tr/Tr/Yayinlaradresinden ulaşılabilir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu