Haber

Bilimsel Eczacılığın 184. Yıldönümü Töreni Kayseri’de Yapıldı

Bilimsel Eczacılığın 184. kuruluş yıldönümü için Kayseri’de tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, bilimsel eczacılığın temellerini oluşturan ilk eczacılık sınıfının kurulduğu ve Türkiye’de ilk eczacılık kursunun verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bu yana 184 yıl geçtiğini söyledi.

Eczacıların 184 yıldır bilginin ve şifanın adresi olduklarını vurgulayan Akın, toplumun her kesimine bilimin ışığında, her koşulda kesintisiz şifayı ulaştırmayı misyon edindiklerini söyledi.

Zor zamanlarda halkın her zaman yanında olduklarını belirten Akın, “En ulaşılabilir birinci basamak sağlık danışmanları olarak mesleki sorumluluk bilinciyle hastalarımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Akın, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde toplum sağlığı için sahada olduklarını da vurguladı.

Eczacıların önemini anlatan Akın, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve daha iyi bir sağlık ortamı oluşturmak için büyük çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmaktan gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu