Haber

Bolu Tarımsal Arama Kurtarma Derneği Gönüllüleri Afet ve Acil Durum Eğitimi Aldı

Bolu Tarımsal Arama Kurtarma Derneği’nden gönüllü 35 kişilik bir grup, olası afet ve acil durumlara hazırlıklı olmak için eğitim alıyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, afetlerin hayatın kıymetli bir gerçeği olduğunu vurgulayarak, “Bu çerçevede hareket eden müdürlüğümüz, olası afet ve acil durumlara karşı hazır olması için Tarım Arama Kurtarma Derneği’ni oluşturmuştur. yaklaşık 35 gönüllünün katılımı.” söz konusu.

Gönüllülere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ndeki (AFAD) uzman çalışan tarafından eğitim verildiğini belirten Murat, şu bilgileri paylaştı:

“Hafif arama kurtarma, ilk yardım, yangın, bilinçlendirme, insani yardım ve benzeri konularda eğitimler veriliyor. AFAD ve ilk yardım eğitimleri sistematik bir şekilde periyodik olarak uygulanacak. Deprem gibi doğal afetlerde misyonu olan AFAD, yangınlar,seller,sisteme kayıtlı gönüllülere gerekli takviyeleri sağlar.Bilgi ve bilgilendirme amaçlı eğitimler yapar.Hiçbir şey olmayacağını ummak adettendir ama olası durumlara hazır olmak çok değerlidir. Bu bağlamda coşkulu arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu