Ekonomi

Borsa İstanbul’da kapanış: BİST 100’de düşüş sürüyor

Investing.com – BİST 100endeks gün içi süreçlerde ağırlıklı olarak 5.070 – 5.170 puan aralığında hareket etti.

Güne yatay bir açılışla başlayan endeks, sabah seansında 5.047 puana kadar geriledi, ardından gün içinde alıcı ve satıcıların çabalarıyla ortalama %1,5 aralığında yatay hareket etti. Son saate girildiğinde yüzde 1,5 düşüş kaydeden BIST 100, düşüşünü sürdürdü ve 5.100 puanda tutunma çabası devam etti.

Günün en çok düşen bölüm endekslerinin başındaki %3 bandında geriliyor. turizm, KOBİve Baskı gerçekleşti. Anın prestijini artıran bir dal yokken Sporve telekomünikasyon Nispeten yatay kalan bölümler vardı. Ana şubelerin ortasında tam olarak kapanmaya yakın Sanayi%1.4, hizmet%1,6 ve finansYaklaşık %2 amortismanı vardır.

BİST 100’de en çok değer kazanan ve kaybeden hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında bugün ortalarda İPEK, sasa, SEÇve KLRHO, piyasadan olumlu ayrışarak en çok kazandıran hisse oldu.

ÜLKER, TSPOR, TUKAŞ, EGENve MEŞALEbugün en çok kaybeden hisselerden biri oldu.

Borsa İstanbul genelinde GÖZDE, FREN, VKINGve POLTKtaban fiyata kadar. ULUFA, ARMDA, SDTTR, ÖZSUBve MAKİMÖte yandan taban fiyattan işlem gören hisselerin ortasında kaldı.

Dış piyasalarda Asya endeksleri günü karışık seyretti. Avrupa borsaları günün sonuna doğru hafif satışlarla hareket ediyordu. ABD endeksleri güne yatay bir açılışla başladı. İlk süreçlerde Nasdak, S&P 500ve Dow JonesEndekslerin bir miktar olumlu hareket ettiği görüldü.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu