Yaşam

Çankaya’da üniversite adaylarına tercih desteği başladı

Çankaya Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği vermeye başladı.

Çankaya Belediyesi, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Çankayalı öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

 

ÜNİVERSİTE ADAYLARINA SEÇİM DANIŞMANLIĞI

Alanında uzman rehber öğretmenler tarafından yürütülen ücretsiz danışmanlık hizmeti tercih süresi boyunca devam edecektir. Üniversite adayları aldıkları puanlara göre en gerçekçi tercih listesinin oluşturulmasında takviye almak için 458 89 00/1841 numaralı sınırdan randevu alarak hizmetten faydalanabilirler. Yaklaşık 500 öğrenciye danışmanlık hizmeti vermeyi planlayan Çankaya Belediyesi, hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde öğrencilere üniversite tercihlerinde rehberlik edecek.

 

ÇANKAYA’DA İLK 5.000 VE 10 BİNİN BAŞARI

Verdiği eğitim desteğiyle üniversite adaylarını başarıya taşıyan Çankaya Belediyesi, 130 kişilik uzman kadrosuyla Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezlerinde 2000 öğrenciyi üniversite sınavına hazırladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapmaya gelenler arasında ücretsiz eğitim esasından yararlanarak dereceye giren öğrenciler de oldu. Tamamlayıcı Eğitim Merkezlerinde eğitim alan ve sınavı tamamlayan öğrenciler başarı sıralamasında ilk 5 bin ve 10 bin içinde yer aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarayduzuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu