Yaşam

Çöp Adam’ın Peri’si Elçin Sangu Kimdir?

Başarılı ve hoş oyuncu Elçin Sangu, O denli Bir Geçer Vakit Ki, Kurt Seyit ve Şura, Kiralık Aşk, Çarpışma üzere birbirinden sevilen dizilerde rol aldı. Yeni dönemde izleyici karşısına Çöp Adam’ın Peri’si olarak çıkan Elçin Sangu’nun rol aldığı yapımlar ve kaç yaşında olduğu kadar sevgilisinin kim olduğu da merak ediliyor. Bir diğer merak edilen soru ise Elçin Sangu’nun babasının kim olduğu. Tüm bu sorulara içeriğimizde cevap bulabilirsiniz.

13 Ağustos 1985’te İzmir’de dünyaya gelen başarılı ve hoş oyuncu, Çerkes kökenli.

Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra, 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü burslu olarak kazandı.

Aklında daima oyunculuk vardı yani… Aslında şimdilerde hayali senaryo yazıp yönetmekmiş.

Sanat danışmanlığını Haldun Dormen’in yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu‘ndaki oyunculuk eğitiminden sonra O denli Bir Geçer Vakit Ki’de canlandırdığı Jale karakteriyle tanınmaya başladı.

Bundan önce Sen de Gitme ve Aşk Kaç Beden Giyer adlı dizilerde görünmüştü.

2013-2014 yıllarında Bir Aşk Hikayesi dizisinde rol alan oyuncu, Kurt Seyit ve Şura’da Güzide karakterine hayat verdikten sonra dikkatleri daha çok üzerine çekmeyi başardı.

Bir sonraki dizisi ise Sevdam Alabora oldu.

Ancak ona asıl popülerliğini kazandıran, Barış Arduç ile birlikte rol aldığı Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteri oldu.

Bu karakter o denli çok sevildi ki adeta üzerine yapıştı uzuuun bir mühlet. Bu dizinin akabinde Memnunluk vakti isimli sinema sinemasında yeniden Barış Arduç ile başrolü paylaştı hatta.

2018 yılında Yaşamayanlar, çabucak akabinde Çarpışma ve sonrasında da Düzgün Günde Makus Günde dizilerinde rol aldı.

2020 yılında ise Dokuz Kez Leyla isimli sinemada rol aldı.

Son olarak geçtiğimiz yıl Yalancılar ve Mumları’nda Ceyda’ya hayat veren oyuncu, yeni dönemde Çöp Adam isimli dizide Peri karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor.

Gelelim Elçin Sangu hakkında çok bilinmeyenlere… Onu oyunculuk mesleğinde en çok zorlayan şey çıplaklık ve cinsellikmiş.

Başarılı ve hoş oyuncu uzun yıllardır iş insanı Yunus Özdiken ile birlikte.

Sevgilisinin zekasına hayran olduğunu sık sık lisana getiriyor Sangu.

Elçin Sangu’nun annesi Müyesser Ses, babası ile Sangu şimdi küçükken ayrılmış. Elçin Sangu da 5 bayanın yaşadığı bir meskende büyümüş ve bu meskende en son anne-kız kalmışlar.

Babası ile ilgili bilgi internette yer almıyor.

Güzel oyuncuya aşk hayatında mutluluklar, yeni projesinde ise muvaffakiyetler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu