Haber

Deprem bölgesine “iş sağlığı ve güvenliği” uyarısı

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri İşletmecileri Derneği (OSGBDER) Genel Başkanı Cengiz İmeci, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerde iş sağlığı ve güvenliği (İSG) sisteminin bir an önce eski haline getirilmesi gerektiğini belirtti.

İmeci yaptığı yazılı açıklamada, depremden etkilenen illerde bulunan 150 Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin (OSGB) neredeyse tamamının faaliyetlerine devam edemez hale geldiğine dikkat çekti.

İşletmelerdeki büyük kayıplar nedeniyle iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği hizmetinin tamamen durduğunu belirten İmeci, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesinde hafriyat çalışmalarının kaldırılması, yeni konutların yapılması ve sanayi sitelerinin restore edilmesi için iş sağlığı ve güvenliği sisteminin bir an önce toparlanması gerekiyor. Ayrıca birçok iş sağlığı ve güvenliği çalışanının göç etmesi nedeniyle personel bulmakta zorluk yaşanıyor. profesyonelleri daha güvenli şehirlere göçü önleyecek teşvik paketlerinden biri de bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz.”

Cengiz İmeci, yıkıldığı veya zarar gördüğü için onaylı adresinde faaliyet gösteremeyen OSGB merkezlerine istihdam, kredi, harç ve vergi indirimi sağlanmasını, deprem bölgesinde yeni OSGB açılmasına izin verilmemesini istedi. 1 yıl için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu