Haber

Efsane güreşçi Yaşar Doğu, memleketi Samsun’da anıldı

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli güreşçi Yaşar Doğu, ölümünün 62. yılında memleketi Samsun’un Kavak ilçesinde anıldı.

kavak kapalı Spor Salonda gerçekleştirilen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Yaşar Doğu’nun ülkesine ve milletine hizmeti önceliği olarak görerek ülkesini en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi.

Programda Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve Samsun Yazarlar Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Seven birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Kavak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Eğitim Merkezi sporcuları düzenlenen müsabakalarda gayret gösterdi.

Program, çeşitli müsabakalarda dereceye giren sporcu ve öğrencilere hediyelerinin dağıtılmasıyla sona erdi. Etkinliğe Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

kuyucak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu