Haber

Emekli Tuğamiral Cihat Yaycı, Ayvalık’ta konferans verecek

Son yıllarda yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündeme gelen Emekli Tuğamiral Cihat Yaycı, “Yunan’ın Ege’deki emelleri ve Mavi Vatan” konulu konferans vermek üzere Balıkesir’in Ayvalık ilçesine geliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda; Akdeniz Ülkeleri İşadamları Derneği tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Cunda Uygulama Oteli Salonu’nda yapılacak konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Cihat Yaycı Paşa heyecanla ilçeye gelecek.

Konferans öncesi Ayvalık’ta da bir dizi ziyarette bulunacağı öğrenilen Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Beksaç’ın panelist olarak eşlik edeceği öğrenildi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Beksaç, Cihat Yaycı’nın Ayvalık’ta düzenlenecek konferansta bugüne kadar kamuoyuna açıklanmayan tarihi bilgileri paylaşacağını belirtti.

Beksaç, Cihat Yaycı Paşa’nın yoğun gündemine rağmen, “Yunanların Ege’deki emelleri ve Mavi Vatan” konulu konferansın, Milli Mücadele’de düşmana ilk kurşunun atıldığı Ayvalık için bir ayrıcalık olduğuna işaret etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi çok kıymetli bir gün. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu