İş

Franklin Templeton’ın 2. çeyrek kârı artan maliyetler nedeniyle düştü

Franklin Templeton olarak bilinen Franklin Resources, bugün ikinci çeyrek kârında bir düşüş olduğunu bildirdi. Bu düşüş, sıkı bir işgücü piyasası ve devam eden ücret enflasyonu nedeniyle özellikle yüksek çalışan ücretleri nedeniyle artan giderlere bağlandı. Bu yüksek maliyetler, artan yatırım yönetimi ücretlerinin olumlu etkisini azalttı.

Firmanın toplam işletme giderleri %21 gibi önemli bir artış göstererek 2,02 milyar dolara ulaştı. Daha yüksek giderlere rağmen Franklin Templeton, geçen yılın aynı dönemindeki 1,57 milyar dolara kıyasla 1,71 milyar dolara yükselen yatırım yönetimi ücretlerinde bir artışa tanık oldu. Ancak bu artış kârlılığın düşmesini engellemeye yetmedi.

Franklin Templeton’ın Ocak-Mart çeyreği için hisse başına toplam düzeltilmiş kazancı 56 sent olarak bildirilmiştir ki bu da bir önceki yıl bildirilen 61 sente göre bir düşüştür.

ABD iş piyasası, Mart ayında beklentileri aşan istihdam artışı ve istikrarlı bir şekilde artan ücretlerle güç göstermeye devam etti. İşsizlik oranının üst üste 26 aydır %4’ün altında seyretmesi sıkı bir işgücü piyasasına katkıda bulunmuştur. Bu ortam, Franklin Templeton da dahil olmak üzere ABD finans firmaları arasında çalışan ücretlerinde yaygın artışlara yol açmıştır.

Artan faiz oranları nakit tutmayı yatırımcılar için daha cazip bir seçenek haline getirdiğinden varlık yöneticileri de artan rekabetle karşı karşıyadır. Bu değişim, sektörün müşteri girişlerini çekmek için pazarlama çabalarına daha fazla yatırım yapmasına neden oldu.

Kazanç raporuna yanıt olarak Franklin Templeton hisseleri New York Borsası’ndaki erken işlemlerde %4,3 oranında düştü (NYSE:BEN). Piyasanın tepkisi, rapor edilen kazançların şirkete yönelik yatırımcı duyarlılığı üzerindeki anlık etkisini yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

haber-nazilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu