Ekonomi

Hong Kong’un en büyük dijital bankası, kripto piyasası için likidite köprüsü kuracak

Investing.com – Hong Kong’un en büyük dijital bankası olan ZA Bank, kriptovarlıklar ve prestijli para birimleri arasında köprü olma niyetini açıkladı.

ZA Bank, Hong Kong’da hızla gelişen kripto segmenti için bir dizi hizmet sunmaya hazırlanırken, bankanın birincil hedefi, kripto para piyasası için son derece değerli olan prestijli para kanalları kurarak şubenin likiditesini artırmaya yardımcı olmaktır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ZA Bank CEO’su Ronald Lu, lisanslı kripto borsaları için kripto-fiat dönüşümlerinde aracılık yapacaklarını ve Hong Kong, Çin ve ABD para birimlerinde para çekme imkanı sağlayan bir takas bankası olarak çalışacaklarını söyledi. kullanıcılar borsalara kripto para yatırdıktan sonra. söylenmiş.

İlk adımda ZA Bank, otonom bölgede lisans altında faaliyet gösteren iki kripto borsası olan HashKey ve OSL ile iş birliği yapacak. Bu sayede Banka, hem yerel hem de uluslararası firmalarla daha kolay çalışmayı hedeflemektedir.

Ayrıca ZA Bank, sadece lisanslı borsalarla çalışacağını da açıkça belirtmiş durumda. Kripto para birimlerinin yaygın olarak yasaklanması nedeniyle banka, Çinli bireysel müşterilere de hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Hong Kong, Bu yazın başında düzenleyici çerçevesini belirleyerek Asya bölgesinde değerli bir kripto merkezi olma yolunda ilk adımını atmaya hazırlanıyor. Bu düzenlemelerin borsalarda işlem görecek kripto paraların sıkı denetimini ve lisanslı borsaların sigorta kapsamında faaliyet göstermesini sağlayacak sıkı önlemleri içerdiği biliniyor. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Kurulu da DeFi projelerinin kapsamlı bir şekilde düzenlenmesi gerektiği görüşünde.

Author: Günay Caymaz

soma-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu