Haber

İlker Başbuğ kaç yaşında, nereli? İlker Başbuğ kimdir? İlker Başbuğ hayatı ve biyografisi!

Gündemdeki isimlerden İlker Başbuğ ile ilgili detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar, sık sık karşılaştığı isim İlker Başbuğ’un hayatını araştırıyor. Peki İlker Başbuğ kaç yaşında, nereli? İlker Başbuğ kimdir? İlker Başbuğ hayatı ve biyografisi! Detaylar burada.

İLKER BAŞBUĞ KAÇ YAŞINDA?

İlker Başbuğ 29 Nisan 1943 doğumludur ve 80 yaşındadır.

İLKER BAŞBUĞ KİMDİR?

Mehmet İlker Başbuğ (d. 29 Nisan 1943, Afyonkarahisar), Türk askeri ve yazar. Türk Silahlı Kuvvetleri 26. Genelkurmay Başkanı. Kökleri Karaman’a dayanan bir ailenin Balkan Savaşı’ndan sonra Makedonya’nın Manastır şehrinden Afyonkarahisar’a göç eden Orgeneral İlker Başbuğ, 29 Nisan 1943’te doğdu. ortaöğrenimini Afyon Lisesi’nde, lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde yaptı. Kökleri Karaman’a dayanan bir ailenin Balkan Savaşı’ndan sonra Makedonya’nın Manastır şehrinden Afyonkarahisar’a göç eden Orgeneral İlker Başbuğ, 29 Nisan 1943’te doğdu. ortaöğrenimini Afyon Lisesi’nde, lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde yaptı.

Emekli olduktan sonra “Terör Örgütlerinin Sonu” adlı bir kitap yazdı. Yüzyılın En Büyük Önderi: Mustafa Kemal adlı ikinci kitabını cezaevinde tamamladı. Kitap yayınlandığı ay Türkiye’de çok satanlar listesinde ikinci sırada yer aldı. Bir önceki kitabının devamı olan “20. Yüzyılın En Büyük Önderi: Atatürk” adlı üçüncü kitabı Kasım 2012’de yayımlandı. “Suçlamalara Karşı Gerçek” (2013, Kaynak Yayınları), “Nasıl Bir Türkiye” (2015, Kaynak Yayınları), “Ermeni Suçlamaları ve Gerçekleri” (2015, Remzi Kitabevi) ve “Unutulmuş Ada Kıbrıs” (2016, Kırmızı Kedi) da bulunmaktadır. Emekli olduktan sonra sekiz yılda 10 kitabı yayınlandı. Sevil Başbuğ ile evli ve iki çocuk babasıdır. O ingilizce konuşur.

haberkurtun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu