Haber

İlkokullar Arası Satranç Takımı Turnuvası Kayseri’de Yapıldı

Kocasinan Belediyesi, Kayseri Gençlik ve Spor Türkiye Satranç Federasyonu ve Kayseri İl Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen ‘İlkokullar Arası Satranç Takımı Turnuvası’ ödül töreniyle sona erdi. Turnuvada dereceye giren minik sporculara ödüllerini veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, zeka oyunlarının eğitim açısından çok değerli olduğunu vurgulayarak, çocukların yeteneklerini geliştirmeleri için her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen turnuvada; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Veysi Arslan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Çocuklarla sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen Önder Çolakbayrakdar, zeka sporları turnuvası ile çocukların hem eğlendiğini hem de öğrendiğini belirterek; “Öncelikle turnuvaya katılan tüm gruplarımızı ve miniklerimizi tebrik ediyorum. Bu turnuvanın kazananları Türkiye’nin geleceğinin çocuklarıdır. Rabbim başarılarının devamını nasip etsin. Geleceğimizin teminatı her alanda eğitim vermektir.” çocuklarımız için sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili alanlarda bedensel ve zihinsel olarak sosyalleşmelerine yardımcı oluyoruz.Bu doğrultuda gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.Bu noktada çocuk ve gençleri satranç ve Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğini yükseltmek adına bu tür düzenlemeleri artırmaya devam edeceğiz. Hepinizi üstün başarılarınızdan dolayı kutluyor, öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ortaokullar Satranç Grup Turnuvası ödül töreni ile sona erdi. İlkokul öğrencilerinin katıldığı turnuvada, 6-7 yaş B kategorisinde, 8-9 yaş A kategorisinde 2 kategoride yer aldı. Turnuva, dereceye girenlere ödüllerinin dağıtılmasıyla sona erdi.

GENÇ A KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI

1-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2- Sümer Osman Göksu İlkokulu -2.Takım

3- Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-4.Takım

4-Argıncık Şehit Kadir Çelebi İlköğretim Okulu

GENÇ B KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI

1-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2- TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu

3-Demir Karamancı İlköğretim Okulu

4- Fatoş Büyükkuşoğlu İlköğretim Okulu

KÜÇÜKLER A GENEL FİNAL SIRALAMASI

1- Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2-Habibe Taş İlköğretim Okulu

3- TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu

4-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-4.Takım

KÜÇÜKLER B GENEL FİNAL SIRALAMASI

1- Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2-Ahmet Paşa İlkokulu

3-Özel Tevfik Kuşoğlu İlköğretim Okulu

4- Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-2.Takım – KAYSERİ

habererdek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu