Haber

İnsanlar İnanmıyor! Ailesinin Bu Son Çocuk Olsun Niyetiyle Bir Garip İsim Koyduğu Adam

Bir çok kişi için çocuğuna koyduğu ismin bir mana söz etmesi kıymetli oluyor. Amasya’da yaşayan 67 yaşındaki bir vatandaşın ismine ise ailesi ‘Bu kadar çocuk kâfi, en son bu olsun.’ cümlesinin ardından karar veriyor. Gelin Amasya’da yaşayan vatandaşın herkesin inanmakta zahmet çektiği ismine birlikte bakalım…

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Enson Çoban isimli vatandaşın adını duyanlar ilk başta inanmakta güçlük çekiyor.

Resmi kurumlarda insanları ismine inandırmak için ehliyet ve evlilik cüzdanı gibi belgeleri dahi göstermek zorunda kalan Enson Çoban isminin konulma nedenini ise, “Benden önce 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız ‘bu kadar çocuk kâfi, en son bu olsun’ demişler. Annem ve babam da bana ‘Enson’ ismini vermişler. Fakat sonra bir kardeşim daha olmuş” cümleleriyle açıkladı.

Ayrıca adınının kimsede olmamasından ötürü değiştirmeyi düşünmediğini söyleyen Çoban, bu durumdan hayli mutlu.

Çoban cümlelerine şu halde devam etti; “Türkiye’de adaşım yok. Belki dünyada da yoktur. Gaziantep’te işlem yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına kadar getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi bile gösterdim. Öyle ikna oldular”

Dünyada adaşı olmayan Çoban için gittiği resmi kurumdaki bir misyonlu ise “Enson çok değişik bir isim. Biraz da yabancı isim gibi çağrıştırıyor” dedi.

Vallahi yaratıcılıklarına hayran kaldık desek palavra olmaz. ? Pekala sizin duyduğunuz en garip isim ne? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu