Haber

İSTANBUL-ADIYAMAN DEPREM HASTANESİNDE YARALANAN 84 YAŞINDAKİ EMİNE KADIOĞLU HEMŞİREYİ KURTARIN

Adıyaman’da tedavi gördüğü hastanede depreme yakalanan 84 yaşındaki Emine Kadıoğlu, kendisini bir hemşirenin kurtardığını söyledi. Torununun çocuğuyla birlikte depremde hayatını kaybettiğini söyleyen Kadıoğlu, “Bir hemşire seslendi, ‘Kimse var mı?’ Ben aradığımda beni aşağı indirdi. 5 oğlum 5 kızım var. Torunum ve torunumun çocuğu öldü. Keşke benim milletim böyle olmasaydı” dedi.

Adıyaman’da tedavi gördüğü hastanede depreme yakalanan Emine Kadıoğlu, hasar gören hastaneden hemşire yardımıyla çıktı. Kadıoğlu’nun torunu ve torununun çocuğu depremde hayatını kaybetti. Evinin tamamen yıkıldığını söyleyen Kadıoğlu, “Depremde Adıyaman’daki hastanenin en üst katındaydım. Depremde duvardan duvara çarptım. Arayan hemşire sayesinde yalnız kaldım. ‘Kimse var mı?’ Ben aradığımda beni indirdi, “Benim bir kızım var. Torunum ve torunum öldü. Evim yıkıldı, evim yok. Keşke evim tamamen yansaydı ve halkım böyle olmasaydı. Bundan sonra bana bir daire verirlerse gözümde bedel yok” dedi.

“YARA TAKİBİ VE KAS GİDERME İŞLEMLERİ YAPIYORUZ”

Bunların yanı sıra Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin ortopedi bölümünde tedavi altına alınan yaralılarla ilgili son bilgileri paylaşan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Necati Doğan, “Gönderdiğimiz 90 hastamız var. çocuk yoğun bakımda. 20’si genel ağır bakımda, 40’ı ise serviste tedavi görüyor. Birçoğunun ilk müdahaleleri tamamlandı. Şu anda yara takipleri, kas gevşemesi gibi süreçler var. Onları takip ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu