Haber

Kaftancıoğlu, Soylu’ya ‘Gülen’i hatırlattı: Bukalemun bile olamazsın, farklı!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, katıldığı canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Canan Kaftancıoğlu’nun dünkü canlı yayınına yanıt vererek, “Terör örgütünün kurucusu Abdullah Öcalan’dır. Nihai bir cezası var mı, cezası var mı. Şu anda cezasını çekiyor mu? Çekiyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun onu serbest bırakma yetkisi yok. , yapmaz” dedi Süleyman Soylu. ‘bukalemun siyaseti’ ile uğraştığını söyledi.

‘UTANMADAN SÖYLEYEN KİŞİ’

Soylu’ya sosyal medya hesabından yanıt veren Kaftancıoğlu, Soylu’nun Fethullah Gülen ile ilgili sözlerinin bir görüntüsünü paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Haram yemekleri ile meşhur olan ve FETÖ taktiklerini en iyi bilen kişi (neden acaba?) olmadan konuştu. ayıp.Çıkalım ordan 10 yıl önce CHP ne dediysek 10 ay önce söylüyoruz!Üstünlüğünün Reisine ne dediğini dünya biliyor.Bukalemun bile olamazsın orası ayrı! Çünkü bir çift mavi göz yolumuzu aydınlatıyor.#19Mayıs”

Samanyolu TV’de Fethullah Gülen ile ilgili açıklama yapan Soylu, “Fetullah Gülen’in Amerika’da olması Türkiye’ye yazık, lanetlendim” dedi. Soylu, yaptığı açıklamada kırmızı bültenle tutuklama kararı bulunan eski savcı Zekariya Öz’e de övgüde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu