İş

Kalite Sistem Danışmanlığı Meslek Oluyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, kalite sistem danışmanlığını belgelerle meslek haline getirmenin işletmelerin hem mal ve hizmet kalitesini hem de dünyadaki rekabet güçlerini artıracağını belirtti.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, 65 Sayılı Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin çalışmaları sonucunda, “kalite sistem danışmanlığı” meslek standardı taslağı Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) ön onay aldı.

Taslak standart, MYK’nın Sektör Komitesi’nin görüşü alındıktan sonra inceleme ve değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Son aşamada ise standart, MYK Yönetim Kurulu’nun onayı ile Resmi Gazete’de yayımlanacaktır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Baran, kalite sistem danışmanlığının insan kalitesinin en değerli olduğu alanlar arasında yer aldığını belirtti.

Dünya ticaretinde mal ve hizmetlerin belli standartları karşılaması ve kriterlere uygunluğunun güvenilirliğinin sağlanmasının firmaların rekabet düzeyi açısından önemli olduğunu vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

“Dünyadaki rekabet koşullarının zorlaştığı ve e-ticaretin ülke sınırlarını aştığı bir dönemde kalite konusu işletmelerin farkını ortaya koyması için değerli ve gerekli bir unsurdur. İşletmelerin kaynaklarını doğru değerlendirmeleri gerekmektedir. ve daha yeterli performans sağlamak için kaliteye değer vermek kilit bir role sahiptir.Kalite sistem danışmanlığı, hizmet departmanında insan kalitesinin en değerli olduğu alanların ortasında yer almaktadır.Kalite sistem danışmanlığının belgelenmiş bir meslek haline gelmesiyle birlikte, hem işletmelerimizin mal ve hizmet kalitesi hem de dünyadaki rekabet gücü artacaktır.Kalite alanında nitelikli iş gücünü artırmak için atacağımız her adım dünyada rekabet gücümüzü de artıracaktır.”

habercilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu