Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Jeofizik Mühendisleri Odası ile İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından yapılan istişare toplantıları, Jeofizik Mühendisleri Odası İl Temsilciliği yönetimiyle devam etti.

6 Şubat 2023’te meydana gelen, merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen yüzyılın en büyük deprem felaketini yaşayan Türkiye, deprem bölgesindeki yaraları sarmaya devam ederken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da çalışmalarını sürdürüyor. bilim adamlarını ve bu alandaki dernek ve odaları önemseyen bir kurumdur. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve Afet İşleri Dairesi Başkanı Gonca Arın, mimar ve mühendislerle istişare toplantılarına devam ediyor. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan görüşmeler çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Jeofizik Mühendisleri Odası ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. İl Temsilciliği. Toplantıda olası bir afete karşı alınacak önlemler ve depreme dayanıklı inşaat konuları ele alınarak, yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, tüm kamu kurum, kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmaların sürdüğünü belirterek; “Bir yandan yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin yaralarını sarmaya devam ederken, diğer yandan da Kayseri’yi depreme daha dayanıklı bir şehir haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu