Haber

Kılıçdaroğlu: Depremzedelere söz verdim evleri 5 kuruş almadan teslim edeceğim

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mersin’de düzenlenen mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, depremzedelere söz verdiğini belirterek, “Yıkılan evlerin hepsini ben yapacağım, 5 kuruş almadan teslim edeceğim” dedi. Kılıçdaroğlu, Suriyelilerin geri gönderileceğini belirterek, “Asla ırkçılık yapmayacağız” dedi.

‘OĞLUNUZUN SERVETİNİ GETİRİN’

İlk kürsüye çıkan Mansur Yavaş yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“2019’da Ankara’da çok iftira attılar. Siyaseti hep çirkinleştirdiler. Seçime girdiklerinde mutlaka bir parça milliyetçilik ve biraz da muhafazakarlık lazım. Lüks villalar, lüks hayatlar konuşulsun istemiyorlar.” Bunun için iftira atıyorlar, özel uçakla propagandaya gidiyorlar, Sayın Genel Önderimiz bir kurumda 32 dakika konuşuyor, Cumhurbaşkanı 32 saat konuşuyor, siz adaleti bilirsiniz, HÜDA Par’la aynı görüşleri savunan HÜDA Par’a sahip çıkıyorlar. Dün gece eski başbakan ‘HÜDAPAR bizim ittifakımızda yok’ dedi. O kendini milli, bizi milli ilan etmedi.Oğlunuzun sözde Hollanda servetini Türkiye’ye getirin kimin milli kimin olmadığı belli oluyor.

En son 85 yaşındaki Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nu LGBT ilan ettiler. Hep ‘Onlar LGBT’ diyorlar. Aslında yanlış bir şey söylemek istiyorlar. Ne demek istediğimi anlıyorsun, değil mi? LGBT karnelerini açıyorum. Sayın İçişleri Bakanı, ‘Bunlar gelirse adamla insan, insanla hayvan evlenir’ diye hep fantezilerini anlatıyor. Maşallah çok zengin fantezileri var. 2002’den sonra Türkiye’de bir çok LGBT derneği kuruldu, o zamanlar bu hükümet vardı. Bunlardan 7 tanesi Soylular döneminde kurulmuştur. Bir LGBT oteli açıldı ve Müslüman eşcinseller derneğine izin verdiler. Devlet kimsenin cinsel hayatına karışmıyor ama bunu bizi aşağılamak amacıyla söylüyorlar.”

‘DEPREM MAĞDURLARINA SÖZ VERİYORUM EVLERİ 5 KURUŞ ALMADAN TESLİM EDECEĞİM’

Yavaş’ın ardından kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Birlikte değişeceğiz. Birlikte değişeceğiz. Otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceğiz. 5 milyon 300 bin genç gidip otoriter yönetimi değiştirecek. Bunu dünya siyasi tarihi yazacak. Dünya siyasetine örnek olacaksınız. gençler Mersin depremzedelere en çok kucak açan il Mersin 350 bin depremzede Beni kucakladınız dünyaya dayanışma örneği gösterdiniz tüm depremzedelerle konuştum depremzedelerin evlerini işyerlerini ben yapacağım evler dükkânlar yıkıldı ben 5 kuruş almadan teslim edeceğim 20 yıl borçlanma olmayacak Aslında Anayasa böyle diyor.

Emeklilikten de bahsettim. Kurban Bayramı’nda emekli bankasından 15 bin lira çekecek. ‘Parayı nereden bulacaksınız’ diyorlar. Kemal Bey, 27,5 yıl Maliye Bakanlığı’nda hükümet için çalıştı. Bütçe nasıl yapılır, para nereye harcanır, planlama nasıl yapılır, bütün hayatını bununla geçirdi. Siyasi otorite bütçeyi yapar. Siyasi otorite parayı uygun gördüğü kişiye verir. Beşli çetelere, Kemal Bey vatandaşa, emekliye, işçiye, çiftçiye çalışacaklar. Üç dört yerden maaş alanların hepsini keseceğim. Bu döngüyü bitireceğiz.

Saraylarda gözüm yok. Senin gibi yaşamaya alıştım, mütevazi yaşamak istiyorum. Allah nasip ederse cumhurbaşkanı seçilince Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sına gideceğim. Yeterince kamp kurduk. Sınır küpü olduk. Komşu, komşunun kimliğini ve inancını sorgulamaya başladı. Buradan gitmeliyiz. Herkesin kimliği, inancı, yaşam tarzı Kemal Bey’in başının ucunda.

Köylerde sadece öğretmen ve imam olmayacak. Ziraat yapılırsa ziraat mühendisi ve teknikeri olur. Hayvancılık yapılırsa veteriner hekim olur. Çiftçinin toprak analizi incelenecektir. Bu kişiler yapımcının emrinde olacaktır.

En geç iki yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi ülkelerine uğurlayacağız. Asla ırkçı olmayacağız. Okullarını, kreşlerini, yollarını Avrupa Birliği fonlarıyla yapacağız. Onlar kendi ülkelerine gidecekler biz de onları cennet topraklarında rahat ettireceğiz. Yasal hükümetle karşılıklı olarak hızla büyükelçilikler açacağız. Buradan ayrılanların can ve mal güvenliğini eksiksiz sağlayacağız.

Parayı alacaksın, New York’ta 35 katlı bina yapacaksın, Kemal Bey de seyredecek. Yemezler, o kadar parayı ben getiririm.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu