Haber

Kılıçdaroğlu’ndan AK Parti’nin kalesi Konya’ya iddialı çıkış: Alınacak yer değil

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın yerel seçimlerle ilgili “Bursa’yı, Balıkesir’i, hatta Konya’yı alacağız. Göreceksiniz” şeklindeki açıklaması sorulduğunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Evet, Konya kabul edilecek yer değil. Eğer bulursak” dedi. İyi bir aday olursak başarılı olabiliriz.” .

YEREL SEÇİME MUHALEFETTEN MİNNET ÇIKIŞ

Türkiye yavaş yavaş yerel seçim havasına girerken, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Yerel seçimlere ilişkin iddialı bir giriş yapan Öztrak, “Yerel seçimlerde tarihi başarıya imza atacağımıza inanıyoruz. Bu sefer Bursa’yı, Balıkesir’i, hatta Konya’yı alacağız. Göreceksiniz.”

KILIÇDAROĞLU GAZETECİLERLE BULUŞTU

Öztrak’ın açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na soruldu. Şu anda yerel seçim hazırlıklarına başlayan Kılıçdaroğlu, dün akşam Ankara’da yemekli gazetecilerle toplantıya geldi.

“KONYA ALINMAYACAK YER DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu, Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yenilginin muhalefette ve seçmende yarattığı mutsuzluk ve umutsuzluğu dile getirerek, “Kaybın travması çok derin oldu. Kabul edilmesi gerekiyor” dedi: “Evet Konya Kabul edilecek yer burası değil. İyi bir aday bulursak başarılı olabiliriz.”

merkezefendihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu