Yaşam

Kişilik Bölüm II’nin prömiyeri Hollywood’da

GAIN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sineması ve Drama Günleri bugün Sony Studios ev sahipliğinde başlıyor. İki gün boyunca Türk yapımlarını sinema ve dizi dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturacak etkinlikte gösterimlerin yanı sıra ilgi çekici paneller de yer alacak.

 

Kişilik II. Hollywood’da bölüm prömiyerleri

Etkinliğin ilk gününde “Atatürk” filmi gösterildi; İkinci gün ise dünya çapında ilgi gören ve 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren “Şahsiyet”in galası yapılacak. Böylelikle yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı ve ikinci sezonu 13 Kasım’da GAİN’de yayınlanmaya başlayacak olan dizinin ilk gösterimi Los Angeles’ta yapılacak.

 

Ünlü isimler Türk yapımları için Los Angeles’ta buluşuyor!

Sunuculuğunu Fadik Sevin Atasoy’un üstleneceği etkinliğe Türkiye’den Meryem Uzerli ve Engin Altan Düzyatan gibi sinema ve dizi dünyasının değerli isimleri katılacak. Etkinliğe ilk yılında eski ABD İçişleri Bakanı Ryan Zinke, ünlü oyuncu Jacqueline Bisset, Altın Küre lideri Meher Tatna ve Akademi üyeleri katıldı. Bu yılın konukları arasında iş insanları, akademisyenler, televizyon ve sinema sektörünün önde gelen isimleri yer alıyor.

 

“Türkiye’nin zengin sinema mirası ve yetenekli sanatçıları için büyük fırsat”

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sineması ve Drama Günleri ile ilgili görüşlerini paylaşan GAİN Yönetim Kurulu Başkanı Ferat Alım, şunları söyledi: “Türk sinemasını ve kültürünü dünya çapında tanıtmak amacıyla bu tür etkinliklere destek vermekten gurur duyuyoruz. Hollywood Türk Sineması ve Drama Günleri, Türkiye’nin güçlü sinema mirasını ve yetenekli sanatçılarını uluslararası sahneye taşımak için büyük bir fırsat sunuyor. Türk üretiminin kalitesini ve gücünü ortaya koyan; Yönetmenliğiyle, senaryosuyla, oyuncu kadrosunun başarısıyla unutulmaz yapımlar arasında yer alan ‘Şahsiyet’in ikinci dönem galasını bu etkinlikte gerçekleştirmenin heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu