Haber

Seçimde beklenenin altında oy alan İYİ Parti’den ilk istifa geldi.

Pazar günü Türkiye’de sandık başına giderken, genel milletvekili seçimleri tamamlandı ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci celseye bırakıldı. Birinci tipte Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın takipçisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç puan önündeydi.

OY ORANI BEKLENENİN ALTINDA BAŞARISIZ OLDU

Genel milletvekili seçimlerinde Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda kaldı. CHP 169 milletvekili çıkarabilirken UYGUN Partisi 44 milletvekili çıkarabildi. Akşener liderliğindeki parti Türkiye genelinde oyların yüzde 9.69’unu alarak MHP’nin altında kaldı. Seçimlerde umduğunu bulamayan İYİ Parti’den ilk istifa geldi.

İYİ PARTİ KADIOĞLU istifa etti

İyi parti ekonomi Siyasetten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özcan Kadıoğlu, görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Akşener’in ekonomi konulu konuşmalarının metinlerini kaleme alan Kadıoğlu, “Yöneticilerimizin ısrarları üzerine benden beklememi istediklerini bugün açıklıyorum. Bir partiden ve bir Kurucudan iki İl Başkanlığı teklifi almama rağmen. Başka bir partiden üyelik teklifi gelince, partime olan bağlılığımdan dolayı hepsini geri ittim.”

Kadıoğlu, açıklamasının devamında, “Parti kurulurken kendisine verilen sözler yerine getirilmedi” dedi.

İşte o açıklamalar:

habermustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu