Yaşam

Şef Mehmet Yalçınkaya: Babam ölünce üzülür müyüm diye düşünüyordum.

MasterChef Türkiye’de jüri üyesi olan şef Mehmet Yalçınkaya, Ahmet Mümtaz Taylan’ın NTV’de yayınlanan ‘Empati’ programına konuk oldu. Yalçınkaya, programda 2020 yılında vefat eden babası Seyfettin Yalçınkaya’yı anlattı.

Ahmet Mümtaz Taylan “Sen kaçamazsın, babanı da konuşacağız. Neden babandan hiç bahsetmiyorsun?” Yalçınkaya, soru üzerine, “Babamdan neden hiç bahsetmiyorum? Babam öldükten sonra çok konuştum. İçimde bir üzüntü var. Babamla fazla vakit geçiremedik. Çıraklığa gittim. Amcamla çok küçük yaşta, farklı tesislere, otellere, uzak yerlere gittim. Eğer eklerseniz babamla sadece üç yıl geçirdim ya da “Dört yıl. Tatillerde ve yıllık izinlerde hep babamın yanındaydım” dedi.

‘BENİM İÇİN ÇOK KÖTÜ BİR TRAVMA’

Yalçınkaya, “Bir şey itiraf edeyim. ‘Babam ölünce üzülecek miyim?’ “Ben de ‘Çünkü çok az zaman geçirdik’ diyordum. Onu çok sevdim, derinlerde. Babamla çok az zaman geçirdiğimiz ve ondan uzakta olduğumuz için üzülür müyüm diye merak ediyordum. Öyle değildi…” dedi.

Yalçınkaya, “Yandım, nasıl yandım. Çok üzüldüm. Babamı bu kadar özleyeceğimi bilseydim ona daha çok sarılırdım, kokusunu daha çok duyardım. Onu pişirirdim.” yemek. Onunla daha çok vakit geçirirdim. Bu benim için çok kötü bir travma. Babamla ilgili.” Kendimi suçladığım şey şu: Bir insan aile büyüklerine ne kadar çalışırsa çalışsın neden fazla vakit ayıramaz? Bunu depremde anladık. ‘Babam öldüğünde üzülecek miyim?’ “Mehmet düşünüyor ve şimdi babasını rüyasında görmek için yalvarıyor. Bu benim için farklı bir rüya” diye devam etti.

En çok babasının kokusunu özlediğini söyleyen Mehmet Yalçınkaya, “Mesela en çok onun kokusunu özlüyorum. Baba kokusu diye bir şey var… O kokuyu kimsede bulamazsınız. Baba kokusu bir başkadır” dedi. parfüm. Babanın kokusu biraz ter, biraz kumaş, biraz toz kokusudur.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu