Ekonomi

Sinop Belediyesi suya zam yapmadı

Sinop Belediyesi, kasım ayı meclis toplantısında oy birliğiyle Sinop’ta su tüketim fiyatına zam yapılmaması kararı aldı.

Sinop Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nda vatandaşların su faturalarına artırım yapılması konusu ele alındı. Belediye Lideri Barış Ayhan ve meclis üyeleri, oy birliği ile Sinop’ta suyun fiyatına zam yapılmaması kararı aldı.

Su insani bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Biz 2019 yılında göreve geldiğimizde ‘beş yıllık devirde çok fevkalâde şeylerle karşılaşmazsak yalnızca bir kere suya artırım yapalım’ demiştik, onu da periyodumuzun ortasına denk getirmek istedik. O denli de oldu, yalnızca suya bir kez artırım yaptık. Umuyorum ki önümüzdeki bir buçuk yıllık süreçte de suya artırım yapma muhtaçlığı hissetmeyiz. Bilhassa pandemide gördük ki, su bizim zannettiğimizden çok daha bedelli çok daha değerli ve çok daha ucuza ulaşılabilmesi gereken insani bir gereksinim. O yüzden belediye meclisimizde oy birliğiyle artırım yapmama kararı aldık” diye konuştu. – SİNOP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu