Haber

Talas Belediyesi İşletmelerinin Çalışma Saatleri Seçim Nedeniyle Ayarlandı

Talas Belediyesi bünyesinde yer alan kütüphane, lokanta, sohbet odası, dinlenme alanı gibi işletmelerin çalışma saatleri düzenlendi. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle hafta sonu için yapılan düzenlemede işletmelerin çalışma saatleri yeniden belirlendi.

Seçim yasakları kapsamında kahvehane, mesire yeri, eğlence yeri gibi yerlerin kapatılması nedeniyle Talas Belediyesi kendi işyerlerinin çalışma saatlerini de düzenlemeye aldı.

Buna göre 7/24 Açık Kütüphane ve Kültür Merkezi, Osmanlı ve Selçuklu Konutları, Ali Dağ 360 Kafe, Mevlana Restoran ve Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı’ndaki Göl Kafe başta olmak üzere belediyeye bağlı diğer kütüphanelerin açılış ve kapanış saatlerinde değişiklik yapıldı. . Ayrıca Ali Saip Paşa Hamamı ve Yaman Dede Konağı’nın çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

Yeni düzenlemeye göre işletmelerin çalışma saatleri şöyle oldu:

7/24 hizmet veren Kütüphane ve Kültür Merkezi, 27 Mayıs Cumartesi günü saat 23.00’te kapanacak ve 29 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te açılacak. 27 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de kapanacak olan Altıntepe, Abdülhamidhan ve Mevlana Mahalle Kütüphaneleri araştırmacı ve öğrencileri ağırlamaya başlayacak. yine 30 Mayıs Salı 09.00’da. Zincidere Gölü Kafe, Mevlana Restoran ve Ali Dağ 360 Kafe; 27 Mayıs Cumartesi günü saat 23.00’de kapanacak ve 28 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te tekrar misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı seçim günü gün boyu doğaseverlerin hizmetinde olacak. Osmanlı ve Selçuklu Evi 27 Mayıs Cumartesi günü saat 24.00’te kapanacak ve 28 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te açılacak.

Öte yandan 28 Mayıs Pazar günü kapalı olacak işletmelerin ortasında Ali Saip Paşa Hamamı ve Yaman Dede Kültür Merkezi yer alıyor. Her iki tesis de 30 Mayıs Salı günü hizmet vermeye devam edecek. – KAYSERİ

buharkentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu