Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Şurası, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

Bilgiç, üç milletvekiline gündem dışı kelam verdi.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komitesi Lideri, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesinin, vilayetteki barınakta hayvanların öldürülmesine ait isimli ve idari süreci başlattığını, gerekenleri yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sürecin takipçisi olacağı açıklamasına işaret eden Akyürek, “Hayvan hakları insan haklarının, insan hakları da hayvan haklarının alternatifi ya da birbirinin yerine geçecek olgular değildir. Hem insanlarımızı koruyacağız hem de sahipsiz hayvanlarımızı koruyacağız.” diye konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise Muğla’da en değerli problemlerden birinin kiraların yüksekliği olduğunu, kamu ve özel dal çalışanlarının, kiraların yüksekliği nedeniyle Muğla’yı tercih etmediğini savundu.

Alban, kiraların 7 bin liradan başlayıp 20 bin liraya kadar çıktığını, bu duruma çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk de 3 Aralık’ın, Dünya Engelliler Günü olduğunu anımsatarak, engellilerin hep yanlarında olduklarını belirtti.

Engelli bireylerin, toplumun bir modülü olarak görülmesi gerektiğini lisana getiren Öztürk, “Onların sosyal alanlarda etkinliğini arttırmak adına gerekli düzenlemeleri yapmak, toplumun insanlık görevi, engellinin ise temel hakkıdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu