Sağlık

TTB Kızamık Vakalarına İlişkin Sağlık Bakanlığından Randevu İstedi

Türk Tabipler Birliği(TTB), kızamık vakalarındaki hızlı artışı görüşmek ve salgın riskine karşı önerilerini paylaşmak üzere Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’dan randevu istedi.

TTB, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. ile görüştü. Sedat Kaygusuz’dan randevu istediğini açıkladı. TTB randevu talebini Genel Müdür Kaygusuz’a yazılı olarak iletti. Yazıda kızamık vakalarının hızla arttığı ve salgın riskiyle karşı karşıya kalındığı belirtilirken, konuyla ilgili görüş ve önerilerin paylaşılması ve halk sağlığı için birlikte neler yapılabileceğinin tartışılması için randevu istendiği belirtildi.

TTB Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halk Sağlığı Genel Müdürü Kaygusuz’a Şebnem Korur Fincancı imzasıyla gönderilen atama talebine ilişkin yazıda şunlara yer verildi:

“Kızamık vakalarının hızla arttığı ve salgın hastalık riskiyle karşı karşıya olduğumuz bu dönemde, konuyla ilgili görüş ve önerilerimizi paylaşmak ve toplum sağlığı için birlikte neler yapabileceğimizi görüşmek üzere sizden randevu talep ediyoruz.” söz konusu.

Kaynak: ANKA / Sağlık

haber-etimesgut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu