Haber

Tuncer Bakırhan’dan ‘normalleşme’ tepkisi: DGM’leri arar olduk

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan TELE1 yayınına katılarak gündemi değerlendirdi.

“Normalleşme” tartışmalarına değinen Bakırhan ”Her yürüdüğümüzde etrafımıza 300-500 tane kolluk olmaz. Emin olun yürürken bile dünya kadar gerginlik. Ya kardeşim dün adaletsizlik yapmışsınız. Biz de yolun kenarından arkadaşlarımızla birlikte önlüklerimiz birlikte yürüyoruz demokratik hakkımızdır. Yürünmez diye bir yasa var mı? Şimdi oradaki o önlemi görünce biz nasıl bir Kürt olarak bir DEM Partili olarak bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak nasıl normalleşme var diyeceğiz?” ifadelerini kullandı.

Bakırhan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

NORMALLEŞME BURADAN BAŞLAR: Şimdi Türkiye’nin bir normalleşmeye ihtiyacı var mı? Var. Herkesi kapsayan kucaklayan bugüne kadar yapılan eksiklerin tekrar edilmemesi için yol temizliği yapan. Allah aşkına ya tamamı seçilmiş milletvekili, bir partinin genel merkez yöneticileri bir tweetten dolayı 40 yıl 50 yıl ceza olur mu? Can Atalay seçilmiş bir milletvekili. Anayasa mahkemesinin kararı var. Selahattin Demirtaş ve diğer arkadaşlarımız hakkında AİHM kararı var. Yani normalleşme buradan başlar.

ESAD İLE NORMALLEŞME AMA KÜRTLERİN YAŞADIĞI YERLER TERÖRSİTAN: 83 yaşındaki Makbule anne 83 yaşında ya! Sivas’ın sanığı insanları yakanlar beraat ettiriliyor. Benim akrabam Hatice Yıldız kızı cezaevinde. Kızı ve arkadaşlarına para yatırıyor 75 yaşında sedyeyle alındı cezaevine konuldu. Şimdi hangi Kürt buna yumuşama normalleşme var diyebilir? Esad ile normalleşme ama işte Kürtlerin yaşadığı yerler teröristan, Kürtlerin belediyeleri örgüte para yatırıyor… Ya hangi belediyemiz bir kuruşunu bir örgüte aktarmış? Nerede yargı? Nerede müfettiş? Üç dönem bir kuruş yolsuzluk usulsüzlük bir kuruş başka bir yere bizim belediyelerimizden gitmemiş. Ama ben sana milyonlarca lira kayyım tarafından nereye götürüldüğünü tek tek aslında rakamlarıyla birlikte ortaya koyabilirim.

KEŞKE CUMHURBAŞKANI ÖZELEŞTİRİ VERSEYDİ: Yani şunu söylemek istiyorum keşke normalleşme olsaydı keşke Cumhurbaşkanı çıksaydı özeleştiri verseydi ikinci parti olma sebeplerini doğru bir şekilde anlasaydı izah edebilseydi, ders çıkardık deseydi. En başta biz elimizi uzatırdık zaten. Biz diyalog ve müzakere partisiyiz diyoruz kendimize ve stratejimiz şu ‘Türkiye’deki Kürt meselesi başta olmak üzere bak bütün meseleler diyalogla müzakere ile çözülür çözülebilir’ diyen bir siyasi parti bir gelenekten geliyoruz.

‘BİZ GAYET NORMALİZ’ DİYOR: Aman neymiş normalleşme ‘biz gayet normaliz’ diyor. O da ilginç. Bu mu normalleşme? Bir yol temizliği yap anayasa dediniz gelin bir demokratik anayasayı birlikte yapalım ama hepsi zaman kazanma. 22 yıldır AKP iktidara geldiği günden beri ben 22 yıldır hep demokratik anayasa anayasa yapılacak, yapacağız deniliyor. Emin olun 12 Eylül Darbe Anayasası’nı arıyoruz ya. Eskiden DGM böyle değildi ya. Bu ne demek ya gizli tanık. Nerede gizli tanık? Adı da Rüzgar Boran Fırtına ortada yok. Gizli tanık beyanlarıyla sözlü operasyonlar yapıyorlar. İnsanlar tutuklu kalıyor. Kardeşim bu gizli tanığı çıkarın bir dinleyelim. ‘Gizli tanık yok’ diyorlar. Yok öyle bir şey. DGM’leri arar olduk. 12 Eylül anayasa güvenlik mahkemeleri vardı. Emin olun böylesine 300 bin küsür insan cezaevinde olur muydu ya.

(HABER MERKEZİ)

haberkarapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu