Yaşam

Yazar Esra Avgören: “Hayaller Hedefe Dönüşmeli!”

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği Gençlerle Birebir Söyleşilere katılan yazar Esra Avgören, çocuklara, “Daha kararlı, planlı olmalısınız ve hedefinizin olması çok önemli. Hemen pes etmemelisiniz. Hayallerinizin hedefe dönüşmesi sizin için çok değerli” dedi. tavsiye etti.

Her ay çocukları ve gençleri kitap dünyasında yolculuğa çıkaran, yepyeni ufuklara farklı pencerelerden bakmalarını sağlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin bu ayki konuğu Yazar Esra Avgören oldu.

 

“HAYALLERİNİZİ HEDEFE DÖNÜŞTÜRÜN VE HEMEN VAZGEÇMEYİN”

İlk öykü denemesini ortaokul yıllarında yaptığını belirten Yazar Avgören, “Yazılarımı birçok yayınevine götürmeme rağmen hiçbir yerden yanıt alamadım. Çok depresyondaydım. Kimsenin yazdıklarımı umursamadığını sanıyordum. Bir hikaye yarışmasına katılmaya karar verdim. Yazdığım ve gönderdiğim hikaye başarılı oldu ve ardından kitap yazma teklifleri almaya başladım. Bu nedenle daha kararlı, planlı ve hedef sahibi olmak çok önemli. Hemen pes etmemelisiniz. Hayallerin hedefe dönüşmesi çok değerli” dedi. İfadelerini kullandı.
Yazar Avgören, “Bugün vazgeçmeden yaptığınız şeyler, 40 yaşınızda olacağınızı etkileyecektir” diyen yazar Avgören, çocukların yazarlıkla ilgili sordukları tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Söyleşinin ardından yazar Avgören, “İlya’nın Sırrı” ve “Uzman Dedektiflik Bürosu” kitaplarını Bilgi Meskeni üyeleri için imzaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-dikili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu