Haber

Kabine toplantısı saat kaçta? 7 Ağustos 2023 Kabine Toplantısının gündemi nedir?

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta ve Kabine Toplantısının gündemi nedir? İki haftanın ortasından sonra bugün kabine toplantısı yapılacak. Kabine toplantısı saat kaçta? Kabine Toplantısının gündemi nedir? sorular sıkça sorulur. Toplantının ana gündeminin ekonomideki gelişmeler olacağı biliniyor. Kabine toplantısı saat kaçta? Kabine Toplantısının gündemi nedir? Detaylar burada…

KABİN TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler ile ekonomideki son durum masaya yatırılacak. Kabine toplantısı bugün yapılacak.

KABİN TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısı bugün yapılacak, ancak zamanı şu an bilinmiyor.

KABİNET TOPLANTISI GÜNDEMİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile Tahıl Koridoru Anlaşması’na ilişkin yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını Kabine’ye anlatacak ve bu konu detaylı olarak masaya yatırılacak. Bu nedenle dünya liderlerinin gözü bu toplantının üzerinde olacak. Öte yandan, yabancı sermayeye yönelik ekonomiMemurlara ilişkin plan ve toplu sözleşme süreci de Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek.

Kabinenin en değerli bahis başlıklarının ortasında yer alan ekonomi için geniş bir alan ayrılacak. ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan’ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek detayları paylaşacak.

ARTAN DÖVİZ REZERVİ ALINACAK

Bakan Şimşek, yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek için yürütülen ekonomi yönetiminin geldiği noktayı açıklayacak. Merkez Bankası’nın artan döviz rezervleri de bu kapsamda ele alınacaktır.

Hafta ortasında başlayan ve memurları ilgilendiren toplu pazarlık süreci de Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memurların beklentilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kabine’ye iletecek.

AVRUPA’DA PROVOKATİF HAREKETLER

Kabine toplantısında başta İsveç olmak üzere bazı Batılı ülkelerde art arda Kuran’a yönelik saldırılar ele alınacak. Terör örgütü mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan ahlaksız eylemlerine karşı atılacak adımlar ödüllendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu