Haber

Selde kaybolan doktor ve eşinin cesetleri bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kırklareli’de selde hayatını kaybeden 5 kişiden ikisinin doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar olduğunu açıkladı.

Bakan Koca, Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde yaşanan su baskını ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca, “Kırklareli’de yaşanan sel felaketiyle ilgili büyük bir titizlikle yürüttüğümüz arama kurtarma çalışmalarında hayatımızı kaybettik. İstanbul’da görev yapan anestezi asistanı doktor arkadaşımız Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar’ın cansız bedenleri ne yazık ki yok oldu. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi bulundu. Her kayıp çok üzücü. Üzücü. Şifa veren elin kaybı da öyle.” ifadelerini kullandı.

Selde kaybolan Ahmet Baki Şimşek için arama kurtarma çalışmalarının 890 kişilik ekiple devam ettiğini belirten Koca, şöyle konuştu: “Yaralı 3 hastamızdan Kerem Şimşek, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ağır bakıma muhtaçlık nedeniyle “Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan Mila ve babası Hüseyin Duman’ın genel durumları iyi. Bugün taburcu edilmeleri planlanıyor. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimize ve camiamıza başsağlığı dileriz.”

Tatilde oldukları İğneada’da 27 yaşındaki Doktor Selman Bağışlar ile 25 yaşındaki beslenme ve diyetetik öğrencisi eşi Mihriban Bağışlar sele kapıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu