Haber

İmamoğlu, Sandık Görevlileri ile Buluştu

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 28 Mayıs seçimlerinde görev alacak sandık görevlileri, gözlemciler, avukatlar, Türkiye Gönüllüleri, Oy ve Ötesi üyeleriyle Maltepe’de bir araya geldi. İmamoğlu, “Hiç tereddüt etmeyin. Mutlaka sandığa gidin. Oyunuzu kullanın” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci versiyonu yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine bir hafta kala “Demokrasinin Askerleri Buluşması”nda sandık görevlileri, gözlemciler, hukukçular, Türk Gönüllüleri, Oy ve Ötesi gruplarıyla bir araya geldi. 28 Mayıs’ta.

“Vatandaşımızın Verdiği Her Oy BİZİM ONURUMUZDUR”

Maltepe Etkinlik Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Ekrem İmamoğlu, “Her oyun bize seçimi kazandıracak kritik oy olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Vatandaşlarımızın her oyu bizim onurumuzdur. Bunun için mücadele edeceğiz. Biz sandıkta günün her dakikasına hakim olduğumuzda kimsenin hile yapma imkanı ve cüretini bulamayacak, bulamayacak, bulamayacak, sizlerin sayesinde bulamayacak, son ana kadar, aynı ciddiyetle görevimizin başında olacağız.Yorulmayacağız.Görev ihmali yok.Sandığı terk etmek diye bir şey yok.Bize yakışmaz.Şikayet yok.Bu böyledir. eksik bu eksik’ demek Türkiye’nin askerine böyle davranmak değildir.Sizler askeriz biz askeriz.Bizler bildiği yolda yanlışsız,sonunu düşünmeden yola çıkan inanç insanlarıyız. O gün sandıkta bir milyon kişi olacağız, bizi tek başımıza ne yenebilir biliyor musunuz? “Karamsarlığımız karamsarlığımızdır. Başka hiçbir güç onu yenemez. Onun için karamsarlığa ve yıldırmaya yer yok. Unutmayın, bu ülkeye demokrasi getirmemizi kimse engelleyemez ve engelleyemez” dedi.

“OYUNUNUZU KULLANIN”

Konuşmasında “Sandıklara sahip çıkmak nedir? Çuvallarda nasıl yatılır? Her türlü hileye rağmen seçim nasıl kazanılır, bunları 31 Mart’ta, 23 Haziran’da gösterdik. Tekrar göstereceğiz. Biz hayalleri paylaşmak için burada değiliz. Tamamlanması için buradayız” diyen İmamoğlu, vatandaşlar “Ceketinizi çıkarın” diye seslendi. Ceketini çıkaran Ekrem İmamoğlu, “Ben o gün ceketi hiç giymedim merak etmeyin. Bu ülkeye demokrasi gelene kadar giymeyeceğim. Sözüm var. Mevki sorunu değil. Yapacağız” dedi. Ne yapılması gerekiyorsa onun için buradayız 14 Mayıs’ta Sandıkta ne sorunumuz varsa bugün çözeceğiz Bugün burada sizlere dağıtacağımız bazı ürünler var o ürünleri alın okuyun. Sandık görevlilerine, buraya gelemeyenlere teslim edin. Her maddeyi iyi okuyun. Demokrasi askerleri olarak ödevlerimize çok çalışalım. 28 Mayıs’ “Sandı protesto etmenin, sandığa gitmemenin ve kalmanın bedeli evde çok yüksek olacak. Asla tereddüt etme. Mutlaka sandığa gidin. Oy verin” dedi.

– İstanbulsabanozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu